ההתנדבות במערך האונקולוגי במרכז הרפואי סורוקה

עמותת רוח דרומית מעניקה טיפולי רפואה משלימה ללא עלות במערך האונקולוגי במרכז הרפואי סורוקה בבאר שבע

צוות המטפלים המסור שלנו מהווה חלק אינטגרלי מהמערך האונקולוגי במרכז הרפואי סורוקה בבאר שבע. הצוותים הרפואיים במחלקה מייעצים למטופלים האונקולוגים כיצד לנצל את מגוון הטיפולים המשלימים שאנו מציעים ולהתמסר לתוכנית הטיפול המשולבת. הטיפולים ניתנים בחדרי המטופלים בהתאם לצרכיהם האישיים, לכאבם ולמגבלותיהם. המטפלים המתנדבים שלנו מטפלים בחולי סרטן בכל הגילים – ילדים ומבוגרים כאחד. מתוך הבנה שהלחצים הנפשיים והרגשיים מופעלים גם על בני המשפחה המלווה ועל הצוותים הרפואיים המטפלים, קיבלה על עצמה רוח דרומית להעניק גם להם את שירותיה. כל הטיפולים שלנו במרכזים הרפואיים, הן לחולים, לבני המשפחה ולצוותים הרפואיים, ניתנים ללא תמורה כספית.

טיפול בחולים: תכנית הטיפולים המשלימים נבנית במקביל ובהתאמה לתכנית הטיפולים האישית של כל חולה. הטיפולים ניתנים במיטת החולה ובהתאם לצרכיו האישיים, מגבלותיו ומכאוביו. 
טיפול בבני המשפחה: בני משפחה הם מטפלים עיקריים אשר מלווים את יקיריהם לכל אורך תקופת המחלה. בני המשפחה מהווים משענת פיזית, נפשית וכלכלית עבור החולים, ולרוב גם הם שרוים במצב לא פשוט. המטפלים שלנו דואגים גם להם, כשמטרת הטיפולים היא לסייע להפיג את המתח הנפשי והפיזי המצטברים.
טיפול בצוות המחלקה: הצוות הרפואי במערך האונקולוגי מתמודד מדי יום עם עומס נפשי גבוה. מאז כניסת העמותה למחלקה, גם הצוות הרפואי זוכה לקבל טיפולי רפואה משלימה. 

צוות טיפולי הרפואה המשלימה של רוח דרומית כולל רכזת וכ-25 מטפלות ומטפלים מתנדבים, שיחד מעניקים כ-230 טיפולים בחודש לכ-120 מטופלים (2,860 טיפולים ל-1,440 מטופלים בשנה סה"כ). 

יחד למען ריפוי: כחלק מהניסיון המצטבר שלנו בעבודה במרכזים הרפואיים, יצרנו בשנת 2023 את התוכנית יחד למען ריפוי. התוכנית היא מעין מרתון של טיפולי רפואה משלימה שמתקיים במחלקה האונקולוגית בסורוקה ע"י מטפלי רוח דרומית. באירוע אינטנסיבי זה מגיעים כ-20 מטפלים מכל הארץ אשר מעניקים לכ-50 מטופלים (חולי סרטן והמשפחה המלווה) טיפולי רפואה משלימה. התוכנית יחד למען ריפוי צפויה להתרחב גם למרכז הרפואי ברזילי באשקלון ולמרכז הרפואי אסותא באשדוד.

שעות הפעילות בביה"ח סורוקה: 
במחלקה האונקולוגית: מטפלים נמצאים בימים א'-ה' בין השעות 09:00–12:00
במחלקה ההמטולוגית: מטפלים נמצאים בימים א'-ה' בין השעות 9:00- 12:00
באשפוז יום האונקולוגי: מטפלים נמצאים בימים א'-ה' בין השעות  09:00–12:00 
באשפוז יום ההמטואונקולוגי: מטפלים נמצאים בימים א'-ה' בין השעות 09:00–12:00
במחלקת אונקולוגיה ילדים: מטפלים נמצאים בימים א'-ה' בין השעות  09:00–12:00