מחלימות ביחד - פרויקט ארצי

יומיים של מודעות עצמית וצמיחה אישית למחלימות מסרטן השד. אחת מתשע נשים בישראל תחלה בסרטן השד. בכל שנה כ-5000 נשים מאובחנות כחולות בסרטן השד, נתון המהווה כשליש מחולי הסרטן המאובחנים במדינה וההופך את סרטן השד לסוג הסרטן השלישי בשכיחותו במדינה. בשנים האחרונות, שיעור השורדות את המחלה הולך ועולה וכעת הוא עומד על 90%, בין היתר עקב גילוי מוקדם, נגישות רבה וחשיפה למידע רלוונטי ומגוון רחב של טיפולים, ביניהם טיפולי רפואה משלימה.

פרויקט "מחלימות ביחד" נברא עבור נשים המחלימות מסרטן השד. אנו מציעים יומיים של סדנאות ופעילויות שיתקיימו בכפר הנופש ”משאבים“ בקיבוץ משאבי שדה בדרום, במרחב שקט ופסטורלי. הנשים לנות בחדרים פרטיים בקבוצות קטנות ואינטימיות (4-2 משתתפות). הן נהנות מתזונה טרייה, צמחונית ואורגנית שתסופק על יד קייטרינג מותאם. במהלך שהותן הן תלווינה בצוות מקצועי הכולל: פסיכולוגית, מורה ליוגה ומעסה, שידאגו ללוות אותן בתוך התהליך הקבוצתי והאישי שתעבורנה. בנוסף, הן תלוונה גם בתזונאית וביועצת מיניות ודימוי גוף. במהלך הסדנאות המשתתפות יעברו שני תהליכים במקביל: אישי וקבוצתי. הבקרים יפתחו בתרגול יוגה משותף שמשפיע על הגוף והנפש, ובמהלך היום תתקיים פגישה קבוצתית בהנחיית פסיכולוגית ופגישה קבוצתית בנושא תזונה או דימוי גוף ומיניות. במרוצת היום המשתתפות ייקחו חלק במגוון סדנאות בהן: יוגה צחוק, סדנת מחול מזרחי וריקודי בטן, סדנת נשימה מודעת, שיעור נייה (NIA) ועוד. בנוסף על המפגשים הקבוצתיים ועל התהליך הקבוצתי שהמשתתפות תעבורנה ביחד, כל משתתפת תזכה גם בתהליך אישי שכחלק ממנו הן תקבלנה שיעור יוגה פרטי, עיסוי מרגיע ומפגש אישי עם פסיכולוגית.

במהלך הסדנאות המשתתפות תקבלנה כלים פרקטיים ונפשיים כיצד להתמודד עם העייפות, עם מצבי הרוח המשתנים, עם הכאבים בתהליך ההחלמה ועם הבעיות והמשברים בזוגיות ובמערכות היחסים שלהן. במהלך הפעילות למשתתפות יהיה זמן אישי לרגיעה ומנוחה, לקריאה וטיול, אך גם זמן למפגשים אישיים בין המשתתפות ולמקום בטוח ומחבק לחלוק את חווית הסרטן יחדיו, לבכות ביחד ולצחוק ביחד, לשמוע ולהשמיע, להרגיש אחת את השנייה ולגלות עצמן מחדש.